Biz kimiz?
Biz hayvan özgürlüğü mücadelesi veren, içinde bulunduğumuz bütün sömürü/ezilme/baskı biçimlerini birbirleriyle ilişkili gören ve bunlara karşı mücadelelerin yanında saf tutan vegan feministleriz. Kadınların ve hayvanların sömürüsü arasındaki ilişkiyi açığa çıkarmak ve insanmerkezci, türcü, kapitalist, heteroseksist, ırkçı ataerkilliğe karşı mücadeleyi yükseltmek ihtiyacı ile bir araya geldik. Vegan feminist çalışmalar üretmek, bu tarz çalışmaları derlemek ve vegan feminist tarihimizi yazmak için bu blogu oluşturduk.

- Biz, insan olmayan hayvanları ve hayvansal ürünleri beslenme, giyim ya da eğlence gibi alanların sömürü nesneleri olarak görmeyen, gündelik yaşam pratiklerini bu ilke doğrultusunda politikleştiren bir veganlık anlayışıyla feminizmimizi örgütlüyoruz.

- Facebook grubu, mail grubu ve blog, kendisine vegan feminist diyen ya da vegan feminist politika ile ilişkilenmek isteyen bütün trans kadınlara, natrans kadınlara, queerlere, intersekslere ve trans erkeklere açıktır.

Facebook grubu, mail grubu ve blog, cinsiyetçi, türcü, homofobik, transfobik, bifobik, queerfobik, ırkçı, milliyetçi, militarist, sakatfobik paylaşımlara ve diğer her türlü ayrımcı paylaşıma kapalıdır.

"Gelin pilav yiyelim ve kadınlara inanalım!"

*Blogda yer almasını istediğiniz vegan feminist çalışmalarınızı (her türlü yazı, resim, fotograf vb.) ve düzenlediğiniz vegan feminist etkinliklere dair haberleri göndermek için: 

mail grup: veganfeministler@googlegroups.com
facebook sayfası: https://www.facebook.com/groups/617811578261091/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder